FHSAA: Hierarchy Classes

Assignments for the Year 2019-20

Class 1A - Region R3 - District D9
School City
Academy at the Lakes (Land O'Lakes) Land O Lakes
Berkeley Prep (Tampa) Tampa
Cambridge (Tampa) Tampa
Carrollwood (Tampa) Tampa
Holy Names (Tampa) Tampa
Seven Rivers Christian (Lecanto) Lecanto
Tampa Catholic Tampa
Tampa Prep Tampa
Class 1A - Region R3 - District D10
School City
Calvary Christian (Clearwater) Clearwater
Canterbury (St. Petersburg) St. Petersburg
Clearwater Central Catholic Clearwater
Indian Rocks Christian (Largo) Largo
Northside Christian (St. Petersburg) St. Petersburg
Parrish Parrish
Shorecrest Prep (St. Petersburg) St. Petersburg
St. Stephens (Bradenton) Bradenton
Class 1A - Region R3 - District D11
School City
Bishop Verot (Fort Myers) Fort Myers
Canterbury (Fort Myers) Fort Myers
Cardinal Mooney (Sarasota) Sarasota
Lake Placid Lake Placid
Oasis (Cape Coral) Cape Coral
Out-of-Door (Sarasota) Sarasota
Sarasota Christian Sarasota
Sarasota Military Academy Sarasota
Southwest Florida Christian (Fort Myers) Fort Myers
Class 1A - Region R3 - District D12
School City
Bonita Springs Bonita Springs
Community School (Naples) Naples
First Baptist (Naples) Naples
St. John Neumann (Naples) Naples
Village School (Naples) Naples
Class 1A - Region R4 - District D13
School City
Benjamin (Palm Beach Gardens) Palm Beach Gardens
Cardinal Newman (West Palm Beach) West Palm Beach
Clewiston Clewiston
John Carroll (Fort Pierce) Fort Pierce
Jupiter Christian Jupiter
Kings Academy (West Palm Beach) West Palm Beach
Lincoln Park (Fort Pierce) Fort Pierce
Oxbridge Academy (West Palm Beach) West Palm Beach
Pine School (Hobe Sound) Hobe Sound
Class 1A - Region R4 - District D14
School City
American Heritage (Delray Beach) Delray Beach
Somerset Canyons (Boynton Beach) Boynton Beach
St. Andrews (Boca Raton) Boca Raton
St. John Paul II (Boca Raton) Boca Raton
Class 1A - Region R4 - District D15
School City
Calvary Christian (Fort Lauderdale) Fort Lauderdale
Chaminade-Madonna (Hollywood) Hollywood
Miami Country Day Miami
NSU University School (Fort Lauderdale) Fort Lauderdale
Pine Crest (Fort Lauderdale) Fort Lauderdale
Sagemont (Weston) Weston
Class 1A - Region R4 - District D16
School City
Carrollton (Miami) Miami
Divine Savior (Doral) Doral
Gulliver Prep (Pinecrest) Miami
Immaculata-LaSalle (Miami) Miami
Marathon Marathon
Palmer Trinity (Palmetto Bay) Palmetto Bay
Ransom Everglades (Miami) Miami
Riviera Prep (Miami) Miami
SLAM (Miami) Miami
Class JV - Region JV - District JV
School City
SLAM (Boca Raton) Boca Raton
PREV 1 2 3 4 5 6 NEXT