FHSAA: Hierarchy Classes

Assignments for the Year 2020-21

Class 3A - Region R3 - District D11
School City
Lakewood Ranch (Bradenton) Bradenton
Manatee (Bradenton) Bradenton
Palmetto Palmetto
Riverview (Sarasota) Sarasota
Sarasota Sarasota
Class 3A - Region R3 - District D12
School City
Lehigh (Lehigh Acres) Lehigh Acres
North Port North Port
Riverdale (Fort Myers) Fort Myers
Venice Venice
Class 3A - Region R4 - District D13
School City
Centennial (Port St. Lucie) Port St. Lucie
Fort Pierce Central Fort Pierce
Martin County (Stuart) Stuart
Treasure Coast (Port St. Lucie) Port St. Lucie
Vero Beach Vero Beach
Class 3A - Region R4 - District D14
School City
Dwyer (Palm Beach Gardens) Palm Beach Gardens
Jupiter Jupiter
Palm Beach Gardens Palm Beach Gardens
Palm Beach Lakes (West Palm Beach) West Palm Beach
Royal Palm Beach Royal Palm Beach
Seminole Ridge (Loxahatchee) Loxahatchee
Class 3A - Region R4 - District D15
School City
Forest Hill (West Palm Beach) West Palm Beach
John I. Leonard (Greenacres) Greenacres
Lake Worth Lake Worth
Palm Beach Central (Wellington) Wellington
Santaluces (Lantana) Lantana
Wellington Wellington
Class 3A - Region R4 - District D16
School City
Atlantic (Delray Beach) Delray Beach
Boca Raton Boca Raton
Olympic Heights (Boca Raton) Boca Raton
Spanish River (Boca Raton) Boca Raton
West Boca Raton Boca Raton
Class 2A - Region R1 - District D1
School City
Escambia (Pensacola) Pensacola
Gulf Breeze Gulf Breeze
Pace Pace
Pensacola Pensacola
Pine Forest (Pensacola) Pensacola
Washington (Pensacola) Pensacola
Class 2A - Region R1 - District D2
School City
Arnold (Panama City Beach) Panama City Beach
Choctawhatchee (Fort Walton Beach) Fort Walton Beach
Fort Walton Beach Fort Walton Beach
Milton Milton
Mosley (Lynn Haven) Lynn Haven
Class 2A - Region R1 - District D3
School City
Godby (Tallahassee) Tallahassee
Leon (Tallahassee) Tallahassee
Lincoln (Tallahassee) Tallahassee
Rickards (Tallahassee) Tallahassee
Wakulla (Crawfordville) Crawfordville
PREV 1 2 3 4 5 6 NEXT