Assignments for the Year 2018-19

Class 9A - Region R1 - District D1
School City
Flagler Palm Coast Palm Coast
Mandarin Jacksonville
Sandalwood Jacksonville
Class 9A - Region R1 - District D2
School City
DeLand DeLand
Lake Mary Lake Mary
Lyman Longwood
Seminole (Sanford) Sanford
Spruce Creek Port Orange
University (Orange City) Orange City
Class 9A - Region R1 - District D3
School City
Apopka Apopka
Lake Brantley Altamonte Springs
Olympia Orlando
Wekiva Apopka
West Orange Winter Garden
Class 9A - Region R1 - District D4
School City
Boone Orlando
Cypress Creek Orlando
Dr. Phillips Orlando
Freedom (Orlando) Orlando
Lake Nona Orlando
Oak Ridge Orlando
Class 9A - Region R2 - District D5
School City
Gateway Kissimmee
Haines City Haines City
Osceola (Kissimmee) Kissimmee
Ridge Community Haines City
Class 9A - Region R2 - District D6
School City
Colonial Orlando
Oviedo Oviedo
Timber Creek Orlando
University (Orlando) Orlando
Winter Park Winter Park
Class 9A - Region R2 - District D7
School City
Centennial Port St. Lucie
Fort Pierce Central Fort Pierce
Treasure Coast Port St. Lucie
Vero Beach Vero Beach
Class 9A - Region R2 - District D8
School City
Alonso Tampa
Newsome Lithia
Palm Harbor University Palm Harbor
Riverview (Sarasota) Sarasota
Class 9A - Region R3 - District D9
School City
John I. Leonard Greenacres
Jupiter Jupiter
Palm Beach Central Wellington
Palm Beach Gardens Palm Beach Gardens
Class 9A - Region R3 - District D10
School City
Boca Raton Boca Raton
Lake Worth Lake Worth
Park Vista Lake Worth
Santaluces Lantana
Class 9A - Region R3 - District D11
School City
Coral Springs Coral Springs
Deerfield Beach Deerfield Beach
Douglas Parkland
Monarch Coconut Creek
Taravella Coral Springs
Class 9A - Region R3 - District D12
School City
Cypress Bay Weston
Everglades Miramar
Flanagan Pembroke Pines
Miramar Miramar
West Broward Pembroke Pines
Western Davie
Class 9A - Region R4 - District D13
School City
American Hialeah
Dr. Krop Miami
Hialeah Hialeah
Hialeah Gardens Hialeah Gardens
North Miami North Miami
Class 9A - Region R4 - District D14
School City
Coral Gables Coral Gables
Miami Miami
Miami Beach Miami Beach
Miami Coral Park Miami
South Miami Miami
Class 9A - Region R4 - District D15
School City
Braddock Miami
Columbus Miami
Ferguson Miami
Southwest Miami Miami
Varela Miami
Class 9A - Region R4 - District D16
School City
Coral Reef Miami
Homestead Homestead
Miami Killian Miami
Miami Palmetto Miami
Miami Southridge Miami
South Dade Homestead
Class 8A - Region R1 - District D1
School City
Chiles Tallahassee
Leon Tallahassee
Lincoln Tallahassee
Class 8A - Region R1 - District D2
School City
Atlantic Coast Jacksonville
First Coast Jacksonville
Fleming Island Orange Park
Fletcher Neptune Beach
Oakleaf Orange Park
Robert E. Lee Jacksonville
Class 8A - Region R1 - District D3
School City
Buchholz Gainesville
East Ridge Clermont
Forest Ocala
Lake Minneola Minneola
Ocoee Ocoee
Class 8A - Region R1 - District D4
School City
Freedom (Tampa) Tampa
Strawberry Crest Dover
Wharton Tampa
Wiregrass Ranch Wesley Chapel
Class 8A - Region R2 - District D5
School City
George Steinbrenner Lutz
Plant Tampa
Sickles Tampa
Class 8A - Region R2 - District D6
School City
Bloomingdale Valrico
Durant Plant City
East Bay Gibsonton
Plant City Plant City
Riverview (Riverview) Riverview
Class 8A - Region R2 - District D7
School City
Countryside Clearwater
East Lake Tarpon Springs
Pinellas Park Largo
Seminole (Seminole) Seminole
St. Petersburg St. Petersburg
Class 8A - Region R2 - District D8
School City
Lakewood Ranch Bradenton
Manatee Bradenton
Palmetto Palmetto
Sarasota Sarasota
Class 8A - Region R3 - District D9
School City
Edgewater Orlando
Evans Orlando
Hagerty Oviedo
Lake Howell Winter Park
Winter Springs Winter Springs
Class 8A - Region R3 - District D10
School City
Celebration Celebration
East River Orlando
Liberty Kissimmee
St. Cloud St. Cloud
Tohopekaliga (Kissimmeee) Kissimmee
Windermere Windermere
Class 8A - Region R3 - District D11
School City
Bartow Bartow
George Jenkins Lakeland
Kathleen Lakeland
Lakeland Lakeland
Class 8A - Region R3 - District D12
School City
Forest Hill West Palm Beach
Royal Palm Beach Royal Palm Beach
Seminole Ridge Loxahatchee
Wellington Wellington
Class 8A - Region R4 - District D13
School City
Atlantic (Delray Beach) Delray Beach
Coral Glades Coral Springs
Spanish River Boca Raton
Class 8A - Region R4 - District D14
School City
Fort Lauderdale Fort Lauderdale
Piper Sunrise
Plantation Plantation
South Plantation Plantation
St. Thomas Aquinas Fort Lauderdale
Class 8A - Region R4 - District D15
School City
Cooper City Cooper City
Hollywood Hills Hollywood
McArthur Hollywood
Nova Davie
Class 8A - Region R4 - District D16
School City
Mater Academy Hialeah Gardens
Miami Central Miami
Reagan Doral
Westland Hialeah Hialeah
Class 7A - Region R1 - District D1
School City
Escambia Pensacola
Pace Pace
Pine Forest Pensacola
Tate Cantonment
Washington (Pensacola) Pensacola
Class 7A - Region R1 - District D2
School City
Crestview Crestview
Milton Milton
Navarre Navarre
Niceville Niceville
Class 7A - Region R1 - District D3
School City
Columbia Lake City
Gainesville Gainesville
Middleburg Middleburg
Vanguard (Ocala) Ocala
Class 7A - Region R1 - District D4
School City
Bartram Trail St. Johns
Creekside St. Johns
Englewood Jacksonville
Nease Ponte Vedra
St. Augustine St. Augustine
Class 7A - Region R2 - District D5
School City
Deltona Deltona
Father Lopez Daytona Beach
Mainland Daytona Beach
Matanzas Palm Coast
New Smyrna Beach New Smyrna Beach
Pine Ridge Deltona
Seabreeze Daytona Beach
Class 7A - Region R2 - District D6
School City
Harmony Harmony
Heritage Palm Bay
Melbourne Melbourne
Sebastian River Sebastian
Viera Viera
Class 7A - Region R2 - District D7
School City
Lake Gibson Lakeland
Lake Region Eagle Lake
South Lake Groveland
Winter Haven Winter Haven
Class 7A - Region R2 - District D8
School City
Chamberlain Tampa
Gaither Tampa
Hillsborough Tampa
King Tampa
Leto Tampa
Class 7A - Region R3 - District D9
School City
Armwood Seffner
Braden River Bradenton
Brandon Brandon
Lennard Ruskin
Tampa Bay Tech Tampa
Class 7A - Region R3 - District D10
School City
Clearwater Clearwater
Dixie Hollins St. Petersburg
Mitchell New Port Richey
Northeast (St. Petersburg) St. Petersburg
Osceola (Seminole) Seminole
Sunlake Land O Lakes
Class 7A - Region R3 - District D11
School City
Charlotte Punta Gorda
Fort Myers Fort Myers
North Port North Port
Venice Venice
Class 7A - Region R3 - District D12
School City
East Lee County Lehigh Acres
Estero Estero
Gulf Coast Naples
Lehigh Lehigh Acres
Naples Naples
Palmetto Ridge Naples
Riverdale Fort Myers
South Fort Myers Fort Myers
Class 7A - Region R4 - District D13
School City
Jensen Beach Jensen Beach
Martin County Stuart
Okeechobee Okeechobee
South Fork Stuart
Class 7A - Region R4 - District D14
School City
Boynton Beach Boynton Beach
Dwyer Palm Beach Gardens
Olympic Heights Boca Raton
West Boca Raton Boca Raton
Class 7A - Region R4 - District D15
School City
Blanche Ely Pompano Beach
Boyd Anderson Lauderdale Lakes
Dillard Fort Lauderdale
Northeast (Oakland Park) Oakland Park
Pembroke Pines Charter Pembroke Pines
South Broward Hollywood
Class 7A - Region R4 - District D16
School City
Belen Jesuit Miami
Doral Doral
Miami Sunset Miami
TERRA Institute Miami
Class 6A - Region R1 - District D1
School City
Choctawhatchee Fort Walton Beach
Fort Walton Beach Fort Walton Beach
Gulf Breeze Gulf Breeze
Pensacola Pensacola
West Florida Pensacola
Class 6A - Region R1 - District D2
School City
Arnold Panama City Beach
Mosley Lynn Haven
Wakulla Crawfordville
Class 6A - Region R1 - District D3
School City
Ed White Jacksonville
Paxon Jacksonville
Stanton Jacksonville
Terry Parker Jacksonville
Westside Jacksonville
Wolfson Jacksonville
Class 6A - Region R1 - District D4
School City
Clay Green Cove Springs
Menendez St. Augustine
Orange Park Orange Park
Ponte Vedra Ponte Vedra
Ridgeview Orange Park
Class 6A - Region R2 - District D5
School City
Belleview Belleview
Eastside Gainesville
Lake Weir Ocala
Leesburg Leesburg
North Marion Citra
Class 6A - Region R2 - District D6
School City
Citrus Inverness
Crystal River Crystal River
Dunnellon Dunnellon
Lecanto Lecanto
Springstead Spring Hill
Weeki Wachee Weeki Wachee
Class 6A - Region R2 - District D7
School City
Anclote Holiday
Land O Lakes Land O Lakes
Pasco Dade City
River Ridge New Port Richey
Wesley Chapel Wesley Chapel
Zephyrhills Zephyrhills
Class 6A - Region R2 - District D8
School City
Blake Tampa
Jefferson Tampa
Jesuit Tampa
Middleton Tampa
Robinson Tampa
Spoto Riverview
Class 6A - Region R3 - District D9
School City
Boca Ciega Gulfport
Dunedin Dunedin
Largo Largo
Tarpon Springs Tarpon Springs
Class 6A - Region R3 - District D10
School City
Auburndale Auburndale
Lake Wales Lake Wales
Poinciana Kissimmee
Sebring Sebring
Class 6A - Region R3 - District D11
School City
Cape Coral Cape Coral
Cypress Lake Fort Myers
Ida Baker Cape Coral
Island Coast Cape Coral
Mariner Cape Coral
North Fort Myers North Fort Myers
Port Charlotte Port Charlotte
Class 6A - Region R3 - District D12
School City
Barron Collier Naples
Golden Gate Naples
Immokalee Immokalee
Lely Naples
Class 6A - Region R4 - District D13
School City
Bayside Palm Bay
Eau Gallie Melbourne
Merritt Island Merritt Island
Palm Bay Melbourne
Rockledge Rockledge
Class 6A - Region R4 - District D14
School City
Fort Pierce Westwood Fort Pierce
Port St. Lucie Port St. Lucie
Suncoast Riviera Beach
Class 6A - Region R4 - District D15
School City
American Heritage (Plantation) Plantation
Archbishop McCarthy Southwest Ranches
Stranahan Fort Lauderdale
Class 6A - Region R4 - District D16
School City
Goleman Miami
Hialeah-Miami Lakes Hialeah
Miami Carol City MIAMI
Miami Jackson Miami
Miami Norland Miami
Miami Springs Miami Springs
Mourning North Miami
North Miami Beach North Miami Beach
Class 5A - Region R1 - District D1
School City
Bay Panama City
Rutherford Panama City
South Walton Santa Rosa Beach
Walton DeFuniak Springs
Class 5A - Region R1 - District D2
School City
Gadsden County Havana
Godby Tallahassee
Marianna Marianna
Rickards Tallahassee
Class 5A - Region R1 - District D3
School City
Baker County Glen St. Mary
Bolles Jacksonville
Suwannee Live Oak
Class 5A - Region R1 - District D4
School City
Bishop Kenny Jacksonville
Fernandina Beach Fernandina Beach
Raines Jacksonville
Ribault Jacksonville
West Nassau Callahan
Yulee Yulee
Class 5A - Region R2 - District D5
School City
Bradford Starke
Fort White Fort White
Keystone Heights Keystone Heights
Newberry Newberry
P. K. Yonge Gainesville
Palatka Palatka
Santa Fe Alachua
Class 5A - Region R2 - District D6
School City
Eustis Eustis
Mount Dora Mount Dora
South Sumter Bushnell
Tavares Tavares
Umatilla Umatilla
Villages The Villages
Class 5A - Region R2 - District D7
School City
Central (Brooksville) Brooksville
Cypress Creek (Wesley Chapel) Wesley Chapel
Fivay Hudson
Gulf New Port Richey
Hernando Brooksville
Hudson Hudson
Nature Coast Brooksville
Class 5A - Region R2 - District D8
School City
Atlantic (Port Orange) Port Orange
Bishop Moore Orlando
Jones Orlando
Lake Highland Prep Orlando
Taylor Pierson
Class 5A - Region R3 - District D9
School City
Astronaut Titusville
Cocoa Cocoa
Cocoa Beach Cocoa Beach
Holy Trinity Melbourne
Melbourne Central Catholic Melbourne
Satellite Satellite Beach
Space Coast Cocoa
Titusville Titusville
Class 5A - Region R3 - District D10
School City
Avon Park Avon Park
Hardee Wauchula
McKeel Lakeland
Mulberry Mulberry
Tenoroc Lakeland
Class 5A - Region R3 - District D11
School City
Bayshore Bradenton
Booker Sarasota
Gibbs St. Petersburg
Lakewood St. Petersburg
Southeast Bradenton
Class 5A - Region R3 - District D12
School City
DeSoto County Arcadia
Dunbar Fort Myers
Lake Placid Lake Placid
Lemon Bay Englewood
Class 5A - Region R4 - District D13
School City
Clewiston Clewiston
Glades Central Belle Glade
LaBelle LaBelle
Lincoln Park Fort Pierce
Class 5A - Region R4 - District D14
School City
Cardinal Gibbons Fort Lauderdale
Coral Springs Charter Coral Springs
North Broward Prep Coconut Creek
Pine Crest Fort Lauderdale
Pompano Beach Pompano Beach
Somerset Academy (Pembroke Pines) Pembroke Pines
Class 5A - Region R4 - District D15
School City
iMater Prep Hialeah
Immaculata-LaSalle Miami
Mater Lakes Hialeah
Monsignor Pace Miami
St. Brendan Miami
Class 5A - Region R4 - District D16
School City
Gulliver Prep Miami
Key West Key West
Keys Gate Homestead
Class 4A - Region R1 - District D1
School City
Florida High Tallahassee
North Bay Haven Panama City
Pensacola Catholic Pensacola
Taylor County Perry
Class 4A - Region R1 - District D2
School City
Baldwin Baldwin
Bishop Snyder Jacksonville
Duval Charter High Jacksonville
Episcopal Jacksonville
Interlachen Interlachen
Providence Jacksonville
Trinity Christian (Jacksonville) Jacksonville
Class 4A - Region R2 - District D3
School City
Crooms Sanford
First Academy Orlando
Trinity Catholic Ocala
Trinity Prep Winter Park
Windermere Prep Windermere
Class 4A - Region R2 - District D4
School City
Berkeley Prep Tampa
Brooks-DeBartolo Tampa
Calvary Christian (Clearwater) Clearwater
Clearwater Central Catholic Clearwater
Tampa Catholic Tampa
Tampa Prep Tampa
Class 4A - Region R3 - District D5
School City
Bishop Verot Fort Myers
Cardinal Mooney Sarasota
Gateway Charter Fort Myers
Imagine School North Port
Oasis Cape Coral
Class 4A - Region R3 - District D6
School City
American Heritage (Delray Beach) Delray Beach
Benjamin Palm Beach Gardens
Cardinal Newman West Palm Beach
Kings Academy West Palm Beach
Oxbridge Academy West Palm Beach
Somerset Canyons Boynton Beach
St. Andrews Boca Raton
St. John Paul II Boca Raton
Class 4A - Region R4 - District D7
School City
Calvary Christian (Fort Lauderdale) Fort Lauderdale
Chaminade-Madonna Hollywood
Hialeah Educational Hialeah
NSU University School Fort Lauderdale
SLAM Academy Miami
Westminster Academy Fort Lauderdale
Class 4A - Region R4 - District D8
School City
Coral Shores Tavernier
Everglades Prep Homestead
Florida Christian Miami
Palmer Trinity Palmetto Bay
Ransom Everglades Miami
Somerset Academy Charter South Homestead Homestead
Somerset Charter (Silver Palms) Miami
Westminster Christian Palmetto Bay
Class 3A - Region R1 - District D1
School City
John Paul II Tallahassee
Maclay Tallahassee
North Florida Christian Tallahassee
Rocky Bayou Christian Niceville
Class 3A - Region R1 - District D2
School City
Oak Hall Gainesville
St. Francis Gainesville
St. Johns Country Day Orange Park
St. Joseph St. Augustine
University Christian Jacksonville
Class 3A - Region R2 - District D3
School City
Cornerstone Charter Belle Isle
Faith Christian Orlando
Foundation Academy Winter Garden
Lake Mary Prep Lake Mary
Legacy Ocoee
Orangewood Christian Maitland
The Masters Academy (Oviedo) Oviedo
Class 3A - Region R2 - District D4
School City
All Saints Winter Haven
Bell Creek Riverview
Bishop McLaughlin Spring Hill
Cambridge Christian Tampa
Carrollwood Tampa
Lakeland Christian Lakeland
Santa Fe Catholic Lakeland
Seffner Christian Seffner
Class 3A - Region R3 - District D5
School City
Bradenton Christian Bradenton
Indian Rocks Christian Largo
Northside Christian St. Petersburg
Out-of-Door Sarasota
Shorecrest Prep St. Petersburg
St. Petersburg Catholic St. Petersburg
St. Stephens Bradenton
Class 3A - Region R3 - District D6
School City
Canterbury (Fort Myers) Fort Myers
Community School Naples
Evangelical Christian Fort Myers
First Baptist Naples
Marco Island Academy Marco Island
Moore Haven Moore Haven
Southwest Florida Christian Fort Myers
St. John Neumann Naples
Class 3A - Region R4 - District D7
School City
Berean Christian West Palm Beach
Highlands Christian Pompano Beach
John Carroll Fort Pierce
Jupiter Christian Jupiter
Yeshiva Boca Raton
Class 3A - Region R4 - District D8
School City
Archbishop Carroll Miami
Dade Christian Miami
Doctors Charter Miami Shores
Marathon Marathon
Riviera Prep Miami
Sagemont Weston
Class 2A - Region R1 - District D1
School City
Aucilla Christian Monticello
FAMU Tallahassee
Munroe Quincy
Tallavana Christian Havana
Wakulla Christian Crawfordville
Class 2A - Region R1 - District D2
School City
Beacon of Hope St. Augustine
Christs Church Academy Jacksonville
Eagles View Jacksonville
First Coast Christian Jacksonville
Seacoast Christian Jacksonville
Class 2A - Region R2 - District D3
School City
First Academy-Leesburg Leesburg
Mount Dora Christian Mount Dora
Peniel Baptist Palatka
Real Life Christian Clermont
St. John Lutheran Ocala
Trinity Christian (Deltona) Deltona
Warner Christian South Daytona
Class 2A - Region R2 - District D4
School City
Brevard HEAT Melbourne
Central Florida Christian Orlando
City of Life Christian Kissimmee
Covenant Christian Palm Bay
Geneva Winter Park
Merritt Island Christian Merritt Island
Orlando Christian Prep Orlando
St. Andrews Episcopal Fort Pierce
Class 2A - Region R3 - District D5
School City
Academy at the Lakes Land O Lakes
Bayshore Christian Tampa
Canterbury (St. Petersburg) St. Petersburg
Citrus Park Christian Tampa
Foundation Christian Valrico
Hernando Christian Brooksville
Keswick Christian St. Petersburg
Kingdom Prep Auburndale
Lakeside Christian Clearwater
Seven Rivers Christian Lecanto
Victory Christian Lakeland
Class 2A - Region R3 - District D6
School City
Community Christian (Port Charlotte) Port Charlotte
Gulf Coast HEAT Sarasota
Sarasota Christian Sarasota
Seacrest Country Day Naples
Class 2A - Region R4 - District D7
School City
Atlantic Christian West Palm Beach
Boca Raton Christian Boca Raton
Community Christian (Stuart) Stuart
Glades Day Belle Glade
Hollywood Christian Hollywood
Lake Worth Christian Boynton Beach
Trinity Christian (Lake Worth) Lake Worth
Class 2A - Region R4 - District D8
School City
Brito Miami Private Miami
Champagnat Hialeah
Horeb Christian Hialeah
Miami Christian Miami
Westwood Christian Miami
Class 1A - Region R1 - District D1
School City
Bethlehem Bonifay
Central (Milton) Milton
Laurel Hill Laurel Hill
Malone Malone
Paxton Paxton
Ponce de Leon Ponce de Leon
Poplar Springs Graceville
Class 1A - Region R1 - District D2
School City
Altha Altha
Blountstown Blountstown
Cottondale Cottondale
Graceville Graceville
Holmes County Bonifay
Sneads Sneads
Class 1A - Region R2 - District D3
School City
Baker Baker
Chipley Chipley
Freeport Freeport
Jay Jay
Northview Bratt
Class 1A - Region R2 - District D4
School City
Bozeman Panama City
Franklin County Eastpoint
Liberty County Bristol
Port St. Joe Port St. Joe
Vernon Vernon
Wewahitchka Wewahitchka
Class 1A - Region R3 - District D5
School City
Hamilton County Jasper
Jefferson County Monticello
Lafayette Mayo
Madison County Madison
Class 1A - Region R3 - District D6
School City
Crescent City Crescent City
Hilliard Hilliard
Union County Lake Butler
Williston Williston
Class 1A - Region R4 - District D7
School City
Bell Bell
Branford Branford
Bronson Bronson
Chiefland Chiefland
Dixie County Cross City
Trenton Trenton
Class 1A - Region R4 - District D8
School City
Fort Meade Fort Meade
Frostproof Frostproof
Wildwood Wildwood
Class Independent - Region Independent - District Independent
School City
Admiral Farragut St. Petersburg
Andrew Jackson Jacksonville
Bonita Springs Bonita Springs
Calvary Christian (Ormond Beach) Ormond Beach
Cedar Creek Christian Jacksonville
Cedar Key Cedar Key
Colonial Christian Homestead
Countryside Christian Gainesville
Donahue Academy Ave Maria
Donna Klein Jewish Boca Raton
Everglades City Everglades City
First Baptist (Bunnell) Bunnell
First Christian High Springs
Franklin Academy (Pembroke Pines) Pembroke Pines
Halifax Daytona Beach
Hallandale Hallandale
Harvest Community Jacksonville
Hawthorne Hawthorne
IMG Academy Bradenton
Island Christian Islamorada
Meadowbrook Ocala
Merritt Island Christian Merritt Island
Miami Country Day Miami
Miami Northwestern Miami
Montverde Academy Montverde
Ocala Christian Ocala
Pahokee Pahokee
Palm Beach Lakes West Palm Beach
Parsons Christian Jacksonville
Pensacola Christian Pensacola
Posnack Davie
Sheridan Hills Christian Hollywood
Somerset Academy Key Deerfield Beach
Somerset Central Miramar Miramar
St. Edwards Vero Beach
Test Test
Washington (Miami) Miami
West Port Ocala
Zephyrhills Christian Zephyrhills